Златарско језеро је вештачко језеро, на реци Увац, у југозападном делу Србије, смештено између планинских масива Златара и Златибора. Настало је 1961. године градњом Хидроелектране Кокин брод код истоименог села. Са површином од приближно 7,25 км² и максималном дубином од око 100 метара, Златарско језеро представља једно од већих акумулационих језера у Србији. Брана на језеру је висока 83, а дугачка 1264 метра што је чини највећом каменом браном у Европи.
Језеро се одликује изразито чистом водом и специфичним рељефом, са бројним завојима, који прате ток реке Увац. Посебну природну вредност представља његова улога у очувању ретких врста, међу којима се истиче белоглави суп (Gups fulvus), заштићена врста птице грабљивице која се овде гнезди. Златарско језеро, заједно са резерватом природе Увац, има значајну еколошку функцију као једно од последњих станишта ове врсте у Србији. Богато је различитим врстама рибе, пастрмком, кленом, смуђем, шараном, златовчицом….
Околина језера је предео изузетне лепоте. Прекривена је шумама, пашњацима, ливадама, настањен разноврсним биљним и животињским светом што га чини погодним за екотуризам. Туристичке активности укључују посматрање птица, посебно белоглавих супова, затим вожњу чамаца и кајака, риболов и планинарење.
Златарско језеро данас представља важно туристичко и еколошко подручје које привлачи посетиоце због својих природних лепота и значаја у очувању биолошке разноврсности.